Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua! Statutul și acordul de asociere al unei ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua! Statutul și acordul de asociere al unei asociații ...

Bună ziua!

Statutul și acordul de asociere al unei asociații de proprietari trebuie încheiat în formă autentică sau se poate depune și sub semnătură privată?

Mulțumesc pentru răspunsuri.
Procedura de infiintarea asociatii de proprietari este concret prevazuta de disp L nr 196/2018
Nu este necesara incheierea de documente autentificate