Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Dacă îmi poate răspunde cineva - un pensionar care ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Dacă îmi poate răspunde cineva - un pensionar care are și ...

Dacă îmi poate răspunde cineva ,un pensionar care are și certificat de handicap grav cu însoțitor, poate fi scutit de impozitul pe pensia de vechime în munca ? Va mulțumesc anticipat!
Da ,poate obtine aceasta scutire de impozit pe pensia de vechime in munca si limita de varsta daca are certificat in grad de handicap si daca pensia este mai mare de 2000 lei ,adica impozabila !