Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună, ma puteți ajuta cu un răspuns sau cu un sfat? ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună, ma puteți ajuta cu un răspuns sau cu un sfat? Am cumparat ...

Bună,ma puteți ajuta cu un răspuns sau cu un sfat? Am cumparat un cazan pentru baie ce încălzește apa la curent cat si pe lemne pentru baie la părinții mei la tara.Instalatorul nu la montat bine și au ieșit din perete țevile a fiert apa în el, acum este defect,intalatorul nu mai recunoaște gresala mai mult nu are nici autorizație.Cum pot sa rezolv aceasta situație el nici nu mai recunoaște ca la montat ? Mulțumesc.
Este culpa dv ca ati inteles instalarea de produs nou fara incheierea d edocumente justificative si cu persoana neautorizata
Initial notificati oficial persoana care a instalat cazanul cu obligatia remedierii deficientelor-sub sanctiunea obligarii la plata a cheltuielilor aferente solutionarii in instanta de judecata