avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 708 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Am o casa la tara, nu am apa curenta, ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Am o casa la tara, nu am apa curenta, canalizare, ...

Buna ziua,
Am o casa la tara, nu am apa curenta, canalizare, trebuie sa declar fosa?

Multumesc frumos!
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 06:48, 3 Decembrie 2022
Fosa trebuie declarata si inregistrata la primarie pentru a nu primi amenda contraventionala de la agentia de mediu.
Asta e si ideea, sa declarati fosa daca o folositi. Daca erati racordati la canalizare, nu avea sens sa o mai declarati ca nu mai intra nimic in ea.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bransare la canalizare cu sila Ahelion Ahelion Salutare experti, La tzara am o casa cu fosa septica, in casa toaleta(nu ii tzara tzara). Am primit foaie de la agentia de apa/directia de apa care zice \"Sa ... (vezi toată discuția)
Obligatiitatea tragerii canalizarii maiaB maiaB Am o casa de vacanta in care stau cca 6 luni pe an. Casa este pe o strada privata pe care au tras canalizare. Eu am singura o fosa mare, pe care o vijadanez la ... (vezi toată discuția)
Apa de la vecini la tara MadalinaGrd MadalinaGrd Buna ziua, doresc sa stiu cui ma pot adresa daca vecinii care stau in partea de sus a drumului spala masina in ograda si toata apa curge la mine in ograda?! ... (vezi toată discuția)