Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Am o casa la tara, nu am apa curenta, ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Am o casa la tara, nu am apa curenta, canalizare, ...

Buna ziua,
Am o casa la tara, nu am apa curenta, canalizare, trebuie sa declar fosa?

Multumesc frumos!
Fosa trebuie declarata si inregistrata la primarie pentru a nu primi amenda contraventionala de la agentia de mediu.
Asta e si ideea, sa declarati fosa daca o folositi. Daca erati racordati la canalizare, nu avea sens sa o mai declarati ca nu mai intra nimic in ea.