Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Dosar clasat/trecere de pieton/ durata suspendare ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Dosar clasat/trecere de pieton/ durata suspendare permis?

Buna ziua! In iulie anul acesta am lovit un pieton pe trecerea de pietoni. Acesta nu a avut nevoie de îngrijiri medicale și nu a depus plângere. Am primit decizia acasă de clasare. Întrebarea mea este pe ce perioada va fi suspendat permisul? Și dacă îmi puteți spune și unde as putea găsi cadrul legal. Va mulțumesc frumos!
Va mulțumesc frumos! Știți cumva și dacă va trebui sa plătesc amenda?
Da, stiu, nu trebuie sa platiti amenda, pentru ca nu vi s-a incheiat nici un proces verbal de contraventie. :)
Va mulțumesc frumos pentru toate informațiile! Multa sănătate!
Buna , scuze ca intervin , și eu sunt in aceeași situație aștept citația acasă . Întrebarea mea este după cât timp ai primit aceasta citatie acasă ?