avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 560 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Dosar clasat/trecere de pieton/ durata suspendare ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Dosar clasat/trecere de pieton/ durata suspendare permis?

Buna ziua! In iulie anul acesta am lovit un pieton pe trecerea de pietoni. Acesta nu a avut nevoie de îngrijiri medicale și nu a depus plângere. Am primit decizia acasă de clasare. Întrebarea mea este pe ce perioada va fi suspendat permisul? Și dacă îmi puteți spune și unde as putea găsi cadrul legal. Va mulțumesc frumos!
Cel mai recent răspuns: alinam2845 , utilizator 09:33, 3 Aprilie 2023
Va mulțumesc frumos! Știți cumva și dacă va trebui sa plătesc amenda?
Da, stiu, nu trebuie sa platiti amenda, pentru ca nu vi s-a incheiat nici un proces verbal de contraventie. :)
Va mulțumesc frumos pentru toate informațiile! Multa sănătate!
Buna , scuze ca intervin , și eu sunt in aceeași situație aștept citația acasă . Întrebarea mea este după cât timp ai primit aceasta citatie acasă ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, in urma unui accident de neacordare de prioritate ... asasin 100 asasin 100 buna ziua, in urma unui accident de neacordare de prioritate cu vatamare din culpa,dupa ce am primit nup de la procuratura, la cit trebuie sa ma astept la ... (vezi toată discuția)
Buna ziua am peeimisul suspendat 180 sunt obligata sa dau tesul ... Mirelaflorentina Mirelaflorentina Buna ziua am peeimisul suspendat 180 sunt obligata sa dau tesul de redobandire?multumesc (vezi toată discuția)
Testare obligatorie ptr. restituire permis reținut? seduardg@yahoo.co.uk seduardg@yahoo.co.uk Bună ziua, Vă rog să mă lămuriți referitor articolul din Regulamentul OUG 185/2002: Art. 219. (1) Restituirea permisului de conducere se dispune de ... (vezi toată discuția)