avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 576 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Buna ziua, Anul trecut am lucrat in Germania, pe ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Buna ziua, Anul trecut am lucrat in Germania, pe fondul neînțelegerilor ...

Buna ziua, Anul trecut am lucrat in Germania, pe fondul neînțelegeri din ianuarie 2022 mi am mai dus inapoi, am lucrat in Ro ca sezonier fara contract, iar acum am primit de la Aok (SANATATE) o scrisoare cu 9500 euro datorie. Ce e de facut? O sa imi trimite acasa?

Alte discuții în legătură

Problema datorie aok Dani2016 Dani2016 Buna, tuturor sunt nou pe forum si as dori si eu cateva sugestii la rezolvarea problemei mele. In urma cu 1 an an muncit in Germania pentru 2 luni, dupa aprox ... (vezi toată discuția)
Aok germania viorelbv viorelbv Buna ziua ! An 2017 luna noiembrie data de 25,am plecat din germania după ce mi sa facut angajarea de circa luna jumătate,stiam ca sunt angajat ,dar nu am ... (vezi toată discuția)
Problema ikk classic MihaiCatalin666 MihaiCatalin666 Buna ziua ! Cum este posibil sa fiu inregistrat la IKK (Germania) fara a semna sau a sti ceva despre ei ? In anul 2016 am fost in Germania pe o perioada de ... (vezi toată discuția)