Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Salut! Am cumpărat niște produse care nu îmi sunt ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Salut! Am cumpărat niște produse care nu îmi sunt bune și ...

Salut!
Am cumpărat niște produse care nu îmi sunt bune și as vrea sa le schimb cu o mărime mai mare. Nu găsesc bonul fiscal, iar magazinul nu este de acord sa-mi dea o copie a bonului, exista vreo posibilitate sa le solicit o copie a bonului? Nu găsesc nimic in lege …
Si daca găsiti bonul, legea nu ii obliga sa schimbe produsul.
De asemenea, nu ii puteti obliga sa va dea copie dupa bon.