avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 604 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie de refugiat
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie de refugiat

Buna ziua! Am depus în anul 2021 pe data de 7 decembrie un dosar pentru pensia de refugiat pe motive etnice iar în martie 2022 s-a aprobat dosarul precum că din data de 01.01.2023 voi beneficia de această pensie. Am sunat de câteva ori la casa de pensii sa mă interesez, iar aceștia mă tot amână zicând că voi primii doar începând cu 1 ianuarie 2024, se poate așa ceva odată ce decizia este primită?

Alte discuții în legătură

Buna ziua! referitor la legea 154/2021, conform careia mostenitorii ... OtiliaSabau OtiliaSabau Buna ziua! Referitor la Legea 154/2021, conform careia mostenitorii persoanelor refugiate vor beneficia de unele drepturi, si care s-au amanat la plata intial ... (vezi toată discuția)
Mostenitor drepturi refugiati din ardeal! Mmiihh Mmiihh Sunt din Bucuresti. Tatal meu, cand era in viata, la pensie, a fost refugiat din Ardeal si beneficiar a prevederilor legii 189/2000. Decizia de la casa de ... (vezi toată discuția)
,, monitorul oficial al româniei anul 190 (xxxiv) — nr. 1186 ... bureac62 bureac62 ,, Monitorul oficial al României Anul 190 (XXXIV) — Nr. 1186 PARTEA I - LEGI, DECRETE, HOTĂRÂRI ȘI ALTE ACTE Vineri, 9 decembrie ... (vezi toată discuția)