Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Ma puteti ajuta cu niste sfaturi privind obiectiuni la ...
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Ma puteti ajuta cu niste sfaturi privind obiectiuni la raportul ...

Ma puteti ajuta cu niste sfaturi privind obiectiuni la raportul de expertiza ? Obiectiunile trebuiesc dovedite cu documente? Exista vreun model anume? Le pot trimite pe email?
Si daca mai vreau sa mai depun niste obiective si niste concluzii la raport se poate? Ar trebui formulat intr-un anumit fel?
Puteti depune observatii scrisa la raportul de expertiza pana la termenul de judecata stabilit de catre instanta, dupa depunerea raportului la dosarul cauzei, in conditiile in care la primul termen de judecata de la depunere raport ati solicitat timp ca sa studiati raportul.
Obiective pentru expertiza trebuia sa depuneti atunci cand instanta vi le-a solicitat.
Partile in proces nu depun concluzii la raport de expertiza.
Deja v-am sugerat calea de urmat - consultanta contracost la un expert tehnic judiciar, neimplicat in dosar prin aprobarea instantei de judecata. Avocatul dvs. are datoria sa staileasca strategia de urmat, pentru a sa ceva il platiti.