avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 607 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Am un dosar la ICCJ ce se judeca pentru conflict de ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Am un dosar la ICCJ ce se judeca pentru conflict de competenta ...

Am un dosar la ICCJ ce se judeca pentru conflict de competenta pe data de 26 ianuarie. Cum e cu genul asta de proces mai poate avea apel si recurs sau decizia de pe 26 va fi definitiva ca vad ca scrie acolo la stadiul procesual Fond. In situatia in care nu e definitiva decizia cat ar putea sa mai dureze pana se hotarasta cine imi judeca dosarul?
Cel mai recent răspuns: romascanu , moderator 04:52, 16 Ianuarie 2023
V-am răspuns deja în postarea de aici (în ultima frază)
www.avocatnet.ro/forum/discu...

Da, v-am răspuns și la întrebarea pe care nu ați adresat-o ... încă. (mi se întâmplă des).
Va fi definitivă conform art. 135 alin 4 C. pr. civ.
Ultima modificare: Luni, 16 Ianuarie 2023
romascanu, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recurs respingere sesizare cjue aidu aidu Curtea de Apel, instanta de ultima jurisdictie, mi-a respins cererea de sesizare CJUE cu o motivare vadit aberanta, fara macar vreo legatura cu conditiile de ... (vezi toată discuția)
Ln cat timp se redacteaza o hotarare marystanga marystanga Buna seara a-ti putea va rog sa-mi spuneti cat dureaza redactarea unei hotarari judecatoresti?Hotararea a fost data de 3 luni dar nici acum nu s-a redactat. Am ... (vezi toată discuția)
Decizie de concediere si /sau sanctionare... cai de atac. ctynn ctynn chemare in judecata la tribunalul judetean... recurs numai in cazul salariatului in termen de 10 zile? ... pentru ca sarcina probei e in seama angajatorului ( ... (vezi toată discuția)