Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Tichete de masa zile compensate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Tichete de masa zile compensate

Buna ziua,

Angajatii care au efectuat ore suplimentare luna trecuta si care vor lua compensare pentru acele ore, pentru zilele in care sunt in compensare ei primesc tichete de masa?Va rog sa imi spuneti si unde se regaseste in lege acest lucru, nu am vazut exact din ce am citit. Multumesc
Primesc doar pt zilele lucrate. (L 165/2018 , art.12(2))
ok atunci...daca luna are 160 de zile lucratoare si el lucreaza 160 + 8 ore iintr-o saptamana suplimentare ...luna urmatoare vrea sa isi ia compensare 1 zi.....acea zi nu se acorda tichet?
Vedeti acest articol
[ link extern ]