Forum Suport Tehnic Sugestii şi reclamaţii Buna ziua! As dori sa stiu daca dupa administrarea ...
Discuție deschisă în Sugestii şi reclamaţii

Buna ziua! As dori sa stiu daca dupa administrarea unui vaccin, ...

Buna ziua!
As dori sa stiu daca dupa administrarea unui vaccin, in cazul copiilor pana in 2 anisori, medicul are obligatia prin lege de a elibera o adeverinta sau de a completa in carnetul de vaccinare, datele despre vaccin,data, semnatura/stampila unitatii? Daca acesta refuza( sustine ca exista totul in sistem) solicitarea parintilor ce se poate face in acest caz? Multumesc.
Dar un raspuns mai pe scurt mi-ar fi mult mai de folos, daca se poate.

ynocentta a scris:

[ link extern ]