Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Se poate aproba o cerere, făcută de către toți ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Se poate aproba o cerere, făcută de către toți părinții ...

Se poate aproba o cerere, făcută de către toți părinții ai căror copii sunt elevii unei clase O, de către Isj ca postul doamnei învățătoare, care nu este titulară să nu fie scos la concurs? Să rămână ea învățătoare până la finalul ciclului. și cum se va formula o astfel de cerere?
Hotararea de titularizare post apartine inspectoratului scolar si ministerului educatiei