Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Soțul meu a fost reclamat la politie ca în data de 7 ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Soțul meu a fost reclamat la politie ca în data de 7 iulie ...

Soțul meu a fost reclamat la politie ca în data de 7 iulie a agresat verbal un adolescent pe strada cu plângere depusa în 11 iulie, la 4 zile de la incident. Azi, 27 ianuarie a fost chemat la declarație și pe buna dreptate a declarat ca pur și simplu nu își amintește și mai mult ca sigur nu este adevărat. Vreau sa întreb, este normal ca partea vătămată sa pună plângere la 4 zile după eveniment și sa fie chemat la 6 luni sa i fie aduse la cunoștință acuzele? Nu i s a dat nici numele băiatului pe motiv ca deocamdată este chemat doar ca martor care este procedura în continuare?
Ar fi bine sa mearga insotit de avocat.
Trebuie facuta o aparare strategica.

Este posibil ca plangerea sa vizeze mai mult decat credeti dvs.

Va fi audiat ca martor si apoi ca suspect si inculpat daca a comis o infractiune si exista probe in acest sens.
Avocatul isi va putea da seama de mai multe lucruri daca este experimentat in cazurile penale.

Bucuresti 2023
In astfel de cazurieste de preferat ca partea sa fie reprezentata si aparata de persoana specializata care sa analizeze documentele din dosar sa hotarasca strategia de aparare a intereselor clientului