Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Daca sotia a decedat si detineam impreuna un ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Daca sotia a decedat si detineam impreuna un apartament ,si nu ...

Daca sotia a decedat si detineam impreuna un apartament ,si nu am dezbatut succesiunea as putea face un contract de intretinere pe cota mea parte daca detin un certificat de calitate de mostenitor?
NU. Pt un contract de intretinere, dezbateti succesiunea, intabulati...
Nu puteti incheia raport juridic pe cota dv
Este necesar initial sa dezbateti succesiunea si ulterior in baza certificatului de mostenitor aveti dreptul legal sa dispuneti de bunul imobil dupa propriul interes