avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 508 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Parinti o primit un teren de acum 30 de ani pe care il ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Parinti o primit un teren de acum 30 de ani pe care il folosim ...

Parinti o primit un teren de acum 30 de ani pe care il folosim si astazi cum am putea sal intabulam va multumesc
Cum au primit terenul?
Contactati un cadastrist, il măsoară și îl întabulează.

Cristian stan a scris:

Parinti o primit un teren de acum 30 de ani pe care il folosim si astazi cum am putea sal intabulam va multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salutare! părinții mei dețin un teren intravilan pe care este ... Shurubelu Shurubelu Salutare! Părinții mei dețin un teren intravilan pe care este o construcție! Terenul este primit moștenire iar în actul de donație scrie \"teren cu ... (vezi toată discuția)
Teren extravilan livada dobandit prin succesiune - cum aflu hotarele/delimitare Pompiliu92 Pompiliu92 Buna ziua. In urma succesiunii tatalui meu am intrat in posesia unui teren extravilan - livada. Din acea suprafata, un anumit numar de hectare necesita ... (vezi toată discuția)
Buna ziua , in urma cu 20 de ani parintii mei au cumparat un ... marcela72 marcela72 Buna ziua , In urma cu 20 de ani parintii mei au cumparat un teren de 1000 mp , in baza unui proces verbal , semnat de catre martori . Dupa 5-6 ani ne-am ... (vezi toată discuția)