avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 637 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună dimineața. Ma numesc Nicolae Elena Va rog dacă ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună dimineața. Ma numesc Nicolae Elena Va rog dacă se poate ...

Bună dimineața. Ma numesc Nicolae Elena Va rog dacă se poate sa ma ajutați cu un răspuns, stagiu de cotizare obținut de la Revisal poate sa fie utilizat la dosarul de pensie?. Menționez ca nu am adeverință de la firma în care am lucrat. Va mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 05:42, 30 Ianuarie 2023
Din Revisal nu reiese stagiu de cotizare , ci situatia c.i.m. transmise de catre angajatori dupa 01.08.2011.
Intrebati la Casa de pensii daca in loc de adeverinte , accepta extrasul REVISAL..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Adeverinta perioada lucrata tuilleries tuilleries Buna ziua. Fiului meu ii este necesara (in vederea angajarii intr-o structura MAI), o dovada a faptului ca a lucrat la diversi angajatori si perioada, ... (vezi toată discuția)
Prescriere contract de munca ioannanice ioannanice Buna ziua, Am o intrebare referitoare la inregistrarea unui contract de munca: eu am lucrat din 2011 pana in 2012 la o firma aflata acum in radiere, patronul ... (vezi toată discuția)