Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua Care este cea mai simpla metoda de a trece ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua Care este cea mai simpla metoda de a trece în folosință ...

Bună ziua
Care este cea mai simpla metoda de a trece în folosință fostei soții un autoturism înmatriculat pe numele fostului soț.
Autoturismul a fost cumparat in timpul casatoriei?
Da
Faceti partajul si il ia sotia in lotul sau de bunuri.
de a trece în folosință

Nu numai in folosinta, ci in proprietate exclusiva.
Fără partaj nu se poate?
Cu ce va incurca daca faceti partaj?
Personal n-am alta idee.