Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna seara, am fost sanctionat pentru parcare pe ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna seara, am fost sanctionat pentru parcare pe spatiul verde, ...

Buna seara , am fost sanctionat pentru parcare pe spatiul verde, Niciodata nu parchez si nu am parcat pe spatiu verde problema este ca ceea ce este numit spatiu verde este o bucata de pamant unde a crescut si creste totul de la sine si a carei intretinere primaria nu a asigurat-o vreodata.In sprijinul acestor afirmatii am si poze dar nu stiu cum sau daca am voie sa le pun aici.
Nu are importantă dacă spațiul verde nu este întreținut de primarie.Tot spațiu verde este chiar dacă crește de la sine iarbă pe pământul unde ați parcat.
Nu conteaza ce este pe spatiul unde ati inteles sa parcati auto care reprezinta doeniu public -atat timp cat nu este special amenajat si inscriptionat,nu aveti drept legal sa parcati