Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Buna ziua ! Va rog sa ma ajutati si pe mine sa inteleg ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Buna ziua ! Va rog sa ma ajutati si pe mine sa inteleg daca in ...

Buna ziua ! Va rog sa ma ajutati si pe mine sa inteleg daca in situatia urmatoare avem un caz de abuz in serviciu sau nu.
In cadru unei Asociatii de Dezvoltare Intercomunitara in domeniul Apa si Canalizate a Judetului , prin Hot . a AGA de reorganizare a Asociatiei au fost de fapt taiate salariile la jumatate. Apoi timp de 7 ani nu sa dat nici o marire ,nici un ban. Au fost nenumarate mariri salariale in cadrul fuctonarilor in acesti 7 ani. Desigur personalul este contractual la ADI. ,dar personal contractual exista si in cadrul Consiliului Judetean cat si in cadru Primariei, si acestia au beneficiat de mariri salariale. Constituie un abuz din partea conduceri Asociatiei de interes public sau nu, faptul ca vor sa deterermine anumite persoane sa demisioneze ,fortandui cu un salar sub demnitatea umana.
omudepenet1980, utilizator