avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 451 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua,mama mea are 84 de ani si nu se poate ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua,mama mea are 84 de ani si nu se poate gospodari singura, puteti ...

Buna ziua,mama mea are 84 de ani si nu se poate gospodari singura,puteti sa-mi spuneti va rog,daca ea are un venit mediu ,beneficiaza de asistent personal si cine il plateste.
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 05:47, 3 Februarie 2023
Indemnziatia este asigurata de catre serviciul specializat din cadrul - DGASPC primaria locala
În românia doar persoanele încadrate în gradul de handicap grav pot beneficia de îngrijitor angajat și plătit de stat.
Ultima modificare: Vineri, 3 Februarie 2023
Dapix, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

De la ce medici sunt necesare acte pt a m-a angaja ca asistent personal pt pers cu handicap grav Lucia.T Lucia.T M-am lăsat de servici din Martie 2019 pt a o îngriji pe mama mea care are mai multe afecțiuni medicale inclusiv Parkinson si are nevoie in permanenta de ... (vezi toată discuția)
Insotitor persoana cu handicap george0908 george0908 Am un unchi in virsta de 86 ani care din luna februarie 2011 a avut un atac cerebral in urma caruia nu mai vede este foarte bolnav,aproape imobilizat la ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie sau grad de handicap ? mistersan20 mistersan20 SALUTARE , diagnositcat cu cataracta inca de la nastere, am fost operat de 3 ori la 11 luni 4 ani si 5 ani.... Acum am 20 ani, cu un ochi nu vad deloc iar ... (vezi toată discuția)