Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua,mama mea are 84 de ani si nu se poate ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua,mama mea are 84 de ani si nu se poate gospodari singura, puteti ...

Buna ziua,mama mea are 84 de ani si nu se poate gospodari singura,puteti sa-mi spuneti va rog,daca ea are un venit mediu ,beneficiaza de asistent personal si cine il plateste.
Indemnziatia este asigurata de catre serviciul specializat din cadrul - DGASPC primaria locala
În românia doar persoanele încadrate în gradul de handicap grav pot beneficia de îngrijitor angajat și plătit de stat.
Dapix, utilizator