Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna. Am vândut o geaca pe olx. I-am trimis geaca ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna. Am vândut o geaca pe olx. I-am trimis geaca persoanei respective ...

Buna. Am vândut o geaca pe olx. Iam trimis geaca persoanei respective cu verificare. A verificat-o și tot. Ma suna după și zice ca geaca are o pata. Într-adevăr, nu am precizat de ea dar am pus-o cu verificare. A spus ca nu sa vazut in lumina zilei. A spus ca îmi face reclamare la olx, și dacă nu ii trimit banii la poliție o sa ma reclame, și ea îmi trimite geaca înapoi. Are ce sa îmi facă? Precizez faptul ca am 15 ani. Mulțumesc !
Andrei200719, utilizator
Reclamația la poliție n-o să aibă consecințe, dar pe OLX reputația ta o să aibă de suferit și pe bună dreptate. Faptul că nu ai specificat pata în anunț și ai cerut un preț mai mare decât ar fi meritat e o formă de înșelăciune. Nu ai fost corect.

Ar fi bine să nu îți faci din asta un obicei. Nu ți-ar fi plăcut să fii în locul cumpărătorului.