avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 593 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Am inscris la resedinta mea si alta persoana pentru ca ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Am inscris la resedinta mea si alta persoana pentru ca aceasta ...

Am inscris la resedinta mea si alta persoana pentru ca aceasta sa si poata obtine cartea de identitate. Iar acum acea persoana nu mai locuiește in apartamentul meu, e posibil sa o scot de la evidența de la resedinta mea, fara prezenta persoanei respective?
Cel mai recent răspuns: Manuela Rășină , administrator 17:39, 4 Februarie 2023
Da. Se depune la Evidență o cerere pe acest model:
[ link extern ]
împreună cu fotocopii după CI-ul dvs. și actul de proprietate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nu mai locuiesc cu fostul sot de 2 ani, are inca buletin pe adresa ... suciu_diana suciu_diana Nu mai locuiesc cu fostul sot de 2 ani, are inca buletin pe adresa mea. Ce pot face sa il scot de pe aceasta adresa? Trebuie sa il anunt? (vezi toată discuția)
Domiciliu sau resedinta ? tibors tibors Va rog explicati pe intelesul tuturor ce inseamna : a - stabilirea adresei de domiciliu sau stabilirea adresei de resedinta ? b - daca iti stabilesti ... (vezi toată discuția)
Trecerea in cartea de imobil liliana81 liliana81 Buna ziua. Va rog,daca stiti ce trebuie sa transmit la asociatia de proprietari pentru a ma trece in cartea de imobil? totusi nu as vrea sa dau CNP-UL, este o ... (vezi toată discuția)