Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Am inscris la resedinta mea si alta persoana pentru ca ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Am inscris la resedinta mea si alta persoana pentru ca aceasta ...

Am inscris la resedinta mea si alta persoana pentru ca aceasta sa si poata obtine cartea de identitate. Iar acum acea persoana nu mai locuiește in apartamentul meu, e posibil sa o scot de la evidența de la resedinta mea, fara prezenta persoanei respective?
Da. Se depune la Evidență o cerere pe acest model:
[ link extern ]
împreună cu fotocopii după CI-ul dvs. și actul de proprietate.