Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Va rog sa ma ajutati in legatura cu un interogatoriu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Va rog sa ma ajutati in legatura cu un interogatoriu dispus de ...

Va rog sa ma ajutati in legatura cu un interogatoriu dispus de instanta fostei mele soti care refuza sa-mi dea certificatul ne nastere al copilului in vederea emiteri carti de indentitate copilul are 14ani si6 luni si nu are carte de indentitate.
Fosta sotie refuza sa ne dea actele si bunurile personale ale copilului cat si ale mele am facut un demers de ordonanta presdintiala dar nu sa prezentat.
Instanta a emis un nou termen si a dispus un interogatoriu nu stiu ce intrebari sa adresez.
Va rog sa ma ajutati
cu respect
Iarca SORIN PE 07.02.2023 trebuie sa ma duc in instanta la S I N A I A
Interogatoriul se formulează în funcție de petitele și motivarea acțiunii, astfel încât administrarea acestei probe să fie eficientă juridic.