Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... in cazul unui salariat decedat cu gestiune, cum se ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

in cazul unui salariat decedat cu gestiune, cum se efectueaza ...

in cazul unui salariat decedat cu gestiune, cum se efectueaza inventarierea gestiunii si in prezenta cui?
1. predarea se face în numele gestionarului de către un angajat desemnat în acest scop de conducătorul entității angajatoare.

2.La predarea-primirea gestiunii participa un delegat din compartimentul de care tine gestiunea şi un delegat din serviciul contabilităţii, care dau îndrumările necesare, controlează şi certifica exactitatea datelor înscrise în actele de predare-primire.