Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Conditiile de decontare concedii medicale
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Conditiile de decontare concedii medicale

Buna ziua.
Am nevoie de o indrumare in legatura cu conditiile de decontare a concediilor medicale; mai exact, ma intereseaza daca unui angajator care are intarzieri la plata contributiilor la salarii si nu are esalonari pentru acestea ii sunt decontate concediile medicale platite angajatilor.
Exista prevederi legale care prevad ca nu le sunt decontate de catre CAS aceste sume angajatorilor care inregistreaza intarzieri la plata contributiilor?
Multumesc anticipat.
george-neagu, moderator