Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Hartuire in domeniu academic
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Hartuire in domeniu academic

Buna ziua,
Un profesor universitar de la universitatea unde studiez ma deranjeaza cu telefoane seara la ora 22, imi trimite mesaj cu invitatie la prajitura si asa mai departe. Toate propunerile lui au fost respinse de catre mine, dar acest profesor nu inceteaza. Ultimul mesaj a fost: esti restantiera.
Mi-e teama ca din cauza materiei lui nu am sa iau bursa de merit.
Mentionez si ca acesta nici macar nu s-a prezentat la examen. Examenul s-a tinut cu asistentul dansului.

Intrebarea mea este: Ce as putea face? Sa contactez un avocat in probleme de hartuire in acest sens sau sa inaintez o plangere/sesizare la Comisia de disciplina a universitatii?

Multumesc mult.
Buna ziua,
Ambele opțiuni menționate de dvs. sunt viabile.
Multumesc pentru raspuns. As putea sa formulez sesizarea la universitate eu insami sau ar fi mai bine sa o intocmeasca un avocat? Ce imi recomandati?

Cabinet individual de avocat „Petrescu C.” a scris:

Buna ziua,
Ambele opțiuni menționate de dvs. sunt viabile.

Puteti formula dvs sesizarea sau puteti apela la un specialist.
Multumesc frumos.