avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 447 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... la ce data ramane definitiva o hotarare a judecatoriei ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

la ce data ramane definitiva o hotarare a judecatoriei asupra ...

la ce data ramane definitiva o hotarare a judecatoriei asupra careia a fost declarat apelul dar ulterior a fost formulata cerere de renuntare la apel, dosarul fiind inaintat deja tribunalului la momentul formularii cererii? multumesc
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 18:37, 4 Februarie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util

Hotărârile primei instanţe rămân definitive:
b) când apelul declarat a fost retras înăuntrul termenului;
3. la data retragerii apelului, dacă aceasta s-a produs după expirarea termenului de apel;

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Data ramanere def. hot. dupa renuntarea la apel ajutatimavarog ajutatimavarog la ce data ramane definitiva o hotarare a judecatoriei asupra careia a fost declarat apelul dar ulterior a fost formulata cerere de renuntare la apel, dosarul ... (vezi toată discuția)
Cale de atac recurs intel77 intel77 Tocmai am castigat in parte, o actiune civila in 1 instanta ,la judecatorie . Am facut doar eu recurs in termenul legal doar pentru capetele de cerere ... (vezi toată discuția)
Renuntare la caile de ata rico3 rico3 Va salut cu respect. Iata-ma iar pe forum cu o noua intrebare. In noiembrie 2007 am primit o hotarare de la judecatorie pentru iesire din indiviziune si partaj ... (vezi toată discuția)