Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Blocul in care locuiesc are 8 etaje. Construit in ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Blocul in care locuiesc are 8 etaje. Construit in 1972. Apartamentul ...

Blocul in care locuiesc are 8 etaje. Construit in 1972.
Apartamentul de la parter asezat in colt in directia nord, are montat un numar de elementi de calorifer mai mare cu 40% fata de apartamentele de deasupra lui. Acest numar de elementi este luat din proiect.
Este normal o asa diferenta?
Cine plateste caldura consumata in plus de apartamentul din colt?
Dar cine plătește pierderile de energie termica ale unui apartament situat la parter, așezat pe colt, direcția nord. Este normal să fie compensată această pierdere.
Normele tehnice prevad instalrea de elementi de calorifer suplimentar la apartamentele de la parter.,ultiul nivel cele situate in lateralele imobilului de locuit in comun
Diferenta de elementi calorifer se justifica pentru a putea asigura confort termic egal intre apartamente