Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Vreau sa imi deschid un SRL.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Vreau sa imi deschid un SRL.

Salutare!
Vreau sa imi deschid un SRL, obiectul principal al firmei o sa fie vanzarea si fabricarea de produse decorative din ciment.
Am gasit cele doua coduri caen ce cred ca mi se potrivesc, dar nu stiu pe care sa il pun ca si principal :
Cod CAEN 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
sau
Cod CAEN 2369 - Fabricarea altor articole din beton, ciment si ipsos
Mai stiti si alte coduri caen sa mi se potriveasca conform viitoarei activitati?
La codul caen 2369 din informatiile ce le-am gasit o sa imi trebuiasca si aviz de mediu, are cineva idee daca asa este?
Din alte surse am gasit ca iti trebuie aviz de mediu doar daca produci peste 1T pe zi de produs finit fabricat din ciment sau ipsos.
Multumesc!
george-neagu, moderator