Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Durata de funcționare a unei firme
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Durata de funcționare a unei firme

buna ziua, firma mea are o durata limitata de 30 de ani, specificata in actul constitutiv. de la ce data se calculeaza cei 30 de ani? care este data de infiintare a firmei?
george-neagu, moderator
De la data de pe certificatul de înregistrare la Registrul comerțului.
multumesc dar nu -i asa.