Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... buna seara am si eu o întrebare o persoana mi-a luat ...
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

buna seara am si eu o întrebare o persoana mi-a luat pozele de ...

buna seara am si eu o întrebare o persoana mia luat pozele de pe Facebook și a făcut un cont fals se dădea drept eu trimitea pozele mele și după prostea oamenii si ii trimitea bani . după câteva zile am mai găsit 2 conturi făcute de aceasta persoana tot cu pozele mele am luat legătura cu ea dar după ma blocat peste tot.. as rezolva ceva daca merg la politie? cei de la Facebook nu vor sa închidă conturile . mulțumesc
Bună ziua,

as rezolva ceva daca merg la politie?

Da. Duceți dovezi pentru ce spuneți - screenshot după conturi și mesajele prin care ați aflat că a solicitat și a primit bani în numele dvs.
Anunțați public pe contul dvs. ce s-a întâmplat.