avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 809 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Sumă plătită cash notariat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Sumă plătită cash notariat

Bună seara,

Care este suma maximă care poate să fie platita cash la semnarea unui contract de vânzare cumpărare imobil?

Se poate ca suma totala sa fie achitată din 2 sau mai multe conturi? Ma gândesc la soți cu conturi diferite, fiecare pe numele său.

Multumesc!

Alte discuții în legătură

Vanzare imobil -care sunt procedurile corecte ? Tasha18 Tasha18 Buna seara, Pentru vanzarea unui imobil,se incheie un antecontract de vanzare-cumparare, acesta se face obligatoriu la un notar,sau este valabil si sub ... (vezi toată discuția)
Plata achizitie imobil elyzv elyzv Daca vreau sa achizitionez un imobil si am conturi deschise la mai multe banci , la incheierea actelor la notar cum se procedeaza?Trebuie ca pana la semnarea ... (vezi toată discuția)
Somatie fisc, executarea silita este posibila? serv12 serv12 Buna ziua, situatia mea este urmatoarea: am o amenda la fisc(initial in valoare de vreo 500ron) din care am platit cate putin, ajungand la o restanta de ... (vezi toată discuția)