Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... legislatie Germania
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

legislatie Germania

cu respect va salut. deoarece parintii sunt divortati de ceva vreme iar mama lucreaza in germania am primit alocatie in romania. acum am terminat facultatea si sunt la master. de o luna m-am angajat cu norma intreaga in MAI. as vrea sa stiu daca pot lua alocatia incontinuare pana termin studiile sau trebuie sa anunt ptr. incetarea ei, sa nu ma trezesc ca trebuie sa dau bani inapoi, multumesc !
Să întrebe mama la Familienkasse, nu mai sunteți în întreținerea ei și e puțin probabil că alocația se acordă și în situația asta.