Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Am fost angajat iar apoi fost acuzat pe nedrept de ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Am fost angajat iar apoi fost acuzat pe nedrept de delapidare ...

Am fost angajat iar apoi fost acuzat pe nedrept de delapidare in cadrul unei firme care tin mortis ca au dovezi video cu mine cum ca "stateam la panda" sa iau o suma de bani. Mi s-a facut plangere penala si voiam sa stiu ce mi se poate intampla, eu sunt nevinovat si daca voi merge in instanta avocat nu imi permit, credeti ca mi se va intampla ceva rau? Tin sa mentionez ca mi s-a spus ca lipseste suma de 1814 lei dar nu au dovezi ca si cum eu as fi luat aceea suma.
mitulus14, utilizator
Delapidarea se pedepsește cu închisoare de la 2 la 7 ani. Dacă nu sunt dovezi, atunci dosarul penal se va clasa, dar dacă sunt dovezi și dvs. nu veniți cu nimic concret în apărare, s-ar putea să vă alegeți cu o condamnare.