avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 640 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... poate un medic de familie sa elimine un pacient din ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

poate un medic de familie sa elimine un pacient din lista pacientilor ...

poate un medic de familie sa elimine un pacient din lista pacientilor dupa bunul sau plac ?
Cel mai recent răspuns: Manuela Rășină , administrator 05:43, 13 Februarie 2023
La întrebarea asta vă poate răspunde profesionist colegiul medicilor.
Mergeți cu o petiție scrisă la colegiul medicilor.
Ultima modificare: Marți, 7 Februarie 2023
Dapix, utilizator
Ar fi bine să întrebați și la Casa Națională de Asigurări de Sănătate, cu casa fac medicii de familie contract. Nu cred că au acest drept dacă sunteți plătitor de CASS.
Pentru relația cu asigurații aveți adresă de e-mail: relpubl1@casan.ro

N-ar fi rău să vă căutați alt medic de familie între timp.
adresa de e-mail nu functioneaza
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Funcționează. Poate nu ați scris adresa corect, mai încercați.
scuze am tastat inorect functioneaza

Alte discuții în legătură

Medic de familie nesolicitat andreeavaln andreeavaln Buna ziua, m-am trezit si eu cu mai putin de o luna in urma, inscrisa la un alt medic de familie decat cel solicitat de mine. Povestea sta in felul ... (vezi toată discuția)
Declarata decedata dar lucrez si platesc cass Isa  Radov Isa Radov Vin cu rugamintea de a-mi da un sfat la urmatoarea situatie pe care o traiesc: Sunt asigurata la CAS Ilfov din anul 2002. Institutia unde lucrez a virat ... (vezi toată discuția)
Transfer medic de familie Adrian94 Adrian94 Buna ziua, fiind racit de cateva zile, azi ca tot omul am mers la medicul de familie sa-mi prescrie un medicament ceva. Surpriza pe care am avut-o cand am ... (vezi toată discuția)