avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Trebuie sa fac o declaratie de imputernicire a mamei ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Trebuie sa fac o declaratie de imputernicire a mamei mele pentru ...

Trebuie sa fac o declaratie de imputernicire a mamei mele pentru drepturile asupra copiilor mei, dar am buletinul expirat. Se va lua in considerare? Multumesc
Cel mai recent răspuns: tgeorgescu , utilizator 11:30, 23 Februarie 2023
Este necesar sa detineti document de identitate in perioada de valabilitate


ynocentta a scris:

Este necesar sa detineti document de identitate in perioada de valabilitate

Eu sunt in Anglia si nu am posibilitatea sa merg in tara momentan, ce pot face?
Mentionez ca trebuie o declaratie de inscriere la scoala a copiilor

Maddye90 a scris:

Trebuie sa fac o declaratie de imputernicire a mamei mele pentru drepturile asupra copiilor mei, dar am buletinul expirat. Se va lua in considerare? Multumesc

Se poate cu pasaportul?

ynocentta a scris:

Este necesar sa detineti document de identitate in perioada de valabilitate

Pașaportul e act de identitate, iar dacă e valabil e valabil.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

S.o.s iazbuka iazbuka Ieri mi-au fost furat portofelul cu tot cu buletinul meu fiind singura mea carte de identitate, tin sa precizez ca sunt in olanda, ce as putea face sa pot ... (vezi toată discuția)
Titlul de calatorie popescudarius22 popescudarius22 Saluatere .!! Legat de titlul de calatorie , in cat timp pot face acest document, cate zile ami trebuie ?. Eu inplinesc 18 ani pe data de 22 -06 , iar ... (vezi toată discuția)
Buna. acte pierdute in strainatate - ce trebuie facut? blankab blankab am si eu nevoie de putin ajutor.in urma cu cateva zile o cunostinta care se afla la munca in strainatate si-a pierdut portofelul cu acte.Va rog sa imi spuneti ... (vezi toată discuția)