Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Îndepărtare conductă de gaze de pe teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Îndepărtare conductă de gaze de pe teren

Buna ziua ,
acum 30 ani , cei de la gaze au tras o conducta de gaze supra si subteran pe un teren, care ulterior mi-a fost redat mie. Terenul apartionuse in trecut familiei si fusese confiscat de stat inainte de 89.
Existenta conductei de gaze ma impiedica in a face o constructie sau de a vinde acest teren . scazandu-i valoarea.
Cum pot determina pe cei de la gaze sa isi mute conducta ( oricum este peste durata normata de exploatare) si sa ii fac sa plateasca parte din pierederea mea financiara?
octav1ostef, utilizator
Buna ziua,
Îi notificați, apoi daca refuză mergeți în instanță.
Aveți nevoie de un avocat și/sau executor judecătoresc.