Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Pe scara de bloc unde locuiesc, o parte dintre ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Pe scara de bloc unde locuiesc, o parte dintre proprietari si-au ...

Pe scara de bloc unde locuiesc, o parte dintre proprietari si-au facut separatie de gaze, dar mai suntem si fara. Pentru revizia de 10 ani, trebuiesc montate detectoare de gaze, wireless, dar care taie gazele in tot blocul, de la intrarea in bloc. Este oare corect ca din cauza unui consumator sa se taie gazele la tot blocul? Nu exista posibilitatea legala a montarii detectoarelor in apartamente, cu taierea gazelor doar acolo unde apare ''avaria"? Poate in acest timp unele persoane folosesc gazele si daca se opresc si apoi se pornesc sa aibe vreo problema cu securitatea lor?
Mii de multumiri
Manuela Rășină, administrator
Este oare corect ca din cauza unui consumator sa se taie gazele la tot blocul?

Credeti ca este mai bine sa sara blocul in aer??
Nu exista posibilitatea legala a montarii detectoarelor in apartamente, cu taierea gazelor doar acolo unde apare ''avaria"?

Chiar daca se inchid gazele unde apare avaria,gazele se deplaseaza pe baza curentilor de aer in intreg spatiu