avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 523 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Dacă doresc să cumpăr pe firmă produse culese de ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Dacă doresc să cumpăr pe firmă produse culese de oameni din natura.

Dacă doresc să cumpăr pe firmă produse culese de oameni din natură (mure, afine, macese, ciuperci etc) de ce acte am nevoie pt achiziție și ce obligații am către stat? Mulțumesc!
Ultima modificare: Joi, 9 Februarie 2023
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: danielmicu , utilizator 16:14, 9 Februarie 2023
Ce obiect de activitate are firma?
Bună ziua. Eu vreau sa ma ocup cu conserve și produse congelate. Am caenurile acestea în actul constitutiv și plănuiesc sa le activez

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Despre coduri caen Lusium Lusium Buna ziua! Doresc sa infintez un sc cu obiect principal de activitate achizitii de fructe de padure , procesare si distribuire. Din cate am cautat nu exista un ... (vezi toată discuția)
Infiintare firma cosminhala cosminhala Buna ziua. Ca sa imi infiintez un SRL avand ca obiecte de activitate toate codurile CAEN, dupa ce incep activitatea trebuie apoi autorizate? Daca da, unde ... (vezi toată discuția)
Folosire tip borderou achizitie de la persoane fizice dans74 dans74 buna ziua va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema:in ordinal M.E.F nr. 3512/27.11.2008 privind documentele financiar contabile exista doua borderouri de ... (vezi toată discuția)