Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Dacă doresc să cumpăr pe firmă produse culese de ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Dacă doresc să cumpăr pe firmă produse culese de oameni din natura.

Dacă doresc să cumpăr pe firmă produse culese de oameni din natură (mure, afine, macese, ciuperci etc) de ce acte am nevoie pt achiziție și ce obligații am către stat? Mulțumesc!
george-neagu, moderator
Ce obiect de activitate are firma?
Bună ziua. Eu vreau sa ma ocup cu conserve și produse congelate. Am caenurile acestea în actul constitutiv și plănuiesc sa le activez