Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna seara, Va rog din suflet sa ma ajutati, tatal meu ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna seara, Va rog din suflet sa ma ajutati, tatal meu este sofer ...

Buna seara,
Va rog din suflet sa ma ajutati, tatal meu este sofer pe camion, are 63 ani si astazi se intorcea dintr o cursa din Anglia si a fost retinut pe portul din Franta(la Calais). A fost informat ca are manadat de arestare emis in Germania. (acum 2 luni la un control i-au fost gasite niste pachete suspicioase de care nu stia, a fost audiat si lasat sa plece)
Specific ca de atunci nu a primit nicio instiintare, nimic prin posta!
Azi a primit dreptul la un telefon si m a sunat pe mine, nu stiu ce sa fac, mamei mele nu ii pot spune ca e bolnava.
Va rog sa ma ajutati, va rog din suflet!
Buna ziua,
Daca este retinut in Franta, luati legatura cu un avocat din Franta. Eventual din zona respectiva.
Va multumesc foarte frumos!