Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Poate fi ales în comitetul executiv, fiul unui ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Poate fi ales în comitetul executiv, fiul unui proprietar? Fiul ...

Poate fi ales în comitetul executiv, fiul unui proprietar? Fiul are domiciliul și locuiește cu părinții.
Cu respect,
Anghel
Poate fi ales doar daca proprietatea e pe numele lui si este membru al asociatiei.
Conform disp L nr 196/2018 pot fi alesi in functii de reprezentare ale asociatiei de proprietari numai persoanele care detin calitatea de proprietar bun imobil si au semnat acord de asociete
In speta expusa persoana in discutie este fiul proprietarului de drept al imobilului deci nu poate fi ales in functii de
reprezentare in cadrul asociatiei de proprietari