Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Poate rămâne microintreprindere?
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Poate rămâne microintreprindere?

O persoana detine 4 societati, unic asociat, 3 dintre ele sunt micro si una impozit pe profit. Daca mai infiinteaza inca 3 societati si va fi asociat unic vor fi automat platitoare de impozit pe profit, dar daca va avea 50% din ele si 50% o alta persoana pot fi microintreprinderi?
Va multumesc!
george-neagu, moderator
Buna ziua,

Asociatul are deja 3 societati micro, nu mai conteaza numarul de societati nou infiintate, acestea vor fi pe 16%.