Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Sunt tutore pentru o persoană interzisă ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Sunt tutore pentru o persoană interzisă judecătoresc, am fost ...

Sunt tutore pentru o persoană interzisă judecătoresc, am fost la Oficiul Poștal 69 și mi s-a spus că nu am dreptul să ridic cardul de energie, deoarece au considerat că sentința definitivă și irevocabilă privind numirea mea ca tutore nu este bună, deși le-am spus că în baza acestei sentințe mi se virează și pensiile, indemnizația de handicap și alte drepturi ale persoanei respective. Deși am solicitat să vb. cu direcoarea oficiului poștal nu m-a primit, au spus să las o copie după sentință și un nr.de telefon să verifice și o să mă sune, dar nu m-au sunat încă, deși au trecut 10 zile de la primirea mandatului privind ridicarea cardului de energie. Dacă expiră termenul de ridicare a cardului, peste câteva luni mai poate fi ridicat ?
Prin actiunea doamnelor de la posta as putea spune ca sunt pasibile de un abuz in serviciu. In ceea ce priveste ridicarea cardului, dupa expirarea termenului se va trimite inapoi expeditorului. Expeditorul va putea proceda apoi la o noua trimitere