Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Este obligatoriu si pt institutiile publice de a ...
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Este obligatoriu si pt institutiile publice de a inscrie in D112 veniturile neimpozabile?

Este obligatoriu si pt institutiile publice de a inscrie in D112 veniturile neimpozabile primite de angajati (diurna, vouchere, cazare, asigurari voluntare de pensii si sanatate)?
In aceasta declaratie se includ veniturile neimpozabile obtinute doar in luna 01,2023 sau si cele ale lunii 02,2023 ?
george-neagu, moderator