avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 555 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Cum calculez impozitul la o microintreprindere?
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Cum calculez impozitul la o microintreprindere?

Buna ziua ! Va rog frumos- am o microintreprindere cu impozit 3 % , cu data de 12 dec 2022 se face o angajare cu norma intreaga cum calculez impozitul, saga imi preia automat calcul impozit cu 1 % cum este corect
multumesc frumos
Ultima modificare: Marți, 28 Februarie 2023
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: living.architecture.ro , utilizator 11:19, 3 Martie 2023
1% pe TRIM 4
multumesc frumos

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratia 101 lupascumihaela lupascumihaela buna ziua, am intocmit dec 101 si vreau sa stiu daca e corect : la sectiunea C cap II rd.1= rd 44 sectiunea B (suma respectiva fiind rd 39*16%?) rd ... (vezi toată discuția)
Am deschis o firmă in noiembrie 2022 fără angajat. Constantinesis Constantinesis Buna ziua! Am deschis o firmă in Noiembrie 2022 fără angajat, neplătitoare TVA deci intra la categoria Micro doar 2 luni. Deoarece nu pot avea angajat ... (vezi toată discuția)
Microintreprindere impozit pe venit trim.4 clipa silvia clipa silvia Va rog sa ma ajutati... Microintreprindere 2009 Trim.1-impozit venit calculat si platit 252 Trim.2-impozit venit 0 ,impozit minim 367 inregistrat si ... (vezi toată discuția)