avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 512 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Contestare decizie primar
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Contestare decizie primar

Deoarece am refuzat acordarea vizei CFP pe acte care nu indeplineau conditiile legale de a se face plata, primarul a emis o dispozitie prin care mi s-a incetat dreptul de a verifica si acorda/ refuza viza CFP. Consider ca dispozitia nu are un motiv intemeiat si poate fi contestata....un temei legal va rog.
Ultima modificare: Duminică, 5 Martie 2023
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Control financiar preventiv ContSters240394 ContSters240394 Spuneti-mi va rog daca e corect sau nu sa se dea viza de CFP in cazul urmator: O primarie pierde definitiv si irevocabil un spor(dupa sesizarea curtii de ... (vezi toată discuția)
Daune morale crsteo02 crsteo02 Buna ziua, Sunt functionar public, lsingura persoana de la contabilitate, am avut viza control financiar preventiv , am avut si am probleme cu directorul ... (vezi toată discuția)
Abuz in serviciu decizie allview777 allview777 Buna! Sunt in situatia in care conducerea societatii, cu capital integral de stat, forma juridica SA, mi-a retras dreptul de viza de control fin. ... (vezi toată discuția)