avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 670 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Venituri obținute de pe internet, mici comisioane.
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Venituri obținute de pe internet, mici comisioane.

Pentru venituri obținute de pe internet , mici comisioane , cum le pot declara la ANAF? Prin ce declarație?
Ultima modificare: Marți, 7 Martie 2023
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Grama Cornel - Consultant fiscal , Consultant fiscal 00:23, 8 Martie 2023
Prin declaratia unica ca si venituri din alte surse daca nu sunt venituri din activitati independente

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Venit estimat 2019 - declaratia unica gistra gistra 1) In ce caz trebuie declarat un venit in termen de 30 zile? Exista vre-un plafon sau se declara si sume mici? 2) Am vandut actiuni si vreau sa declar ... (vezi toată discuția)
Declaratie unica persoana fizica xman_ghio xman_ghio Buna seara, va rog sa ma ajutati cu cateva nelamuriri legate de impozitul pe venit persoane fizice si depunerea declaratiei unice. In cursul anului 2019 am ... (vezi toată discuția)
Declarare venituri din strainatate Petrisor25 Petrisor25 Buna ziua. Am primit acasa in Romania o instiintare ca sunt obigat sa trimit in scris o hartie in care sa contina ce bunuri am si ce venituri pentru a ma ... (vezi toată discuția)