Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Cum inregistrez in contabilitate o hotarare ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Cum inregistrez in contabilitate o hotarare judecatoreasca pentru salarii restante?

Buna ziua, cum inregistrez in contabilitate o hotarare judecatoreasca castigata de un salariat al firmei reprezentand salari restante din perioada 2020-2021.Mentionez ca a primit salariu dar nu a semnat statul de plata si a profitat de situatie.
Acum trebuie sai mai dau o data.
Trebuie scris ca reprezinta despagubiri echivalente drepturilor salariale??
S-au spunetim cum trebuie,va rog mult!!!!
Multumesc!!!
george-neagu, moderator