avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 589 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... buna ziua , se poate face asigurarea auto rca pe ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

buna ziua , se poate face asigurarea auto rca pe numele co-proprietarului ...

buna ziua , se poate face asigurarea auto rca pe numele co-proprietarului cu mentiunea ca eu voi condue masina
( propritarul ) ? As dori sa fac asta deoarece ma costa undeva la 2200-2300 si mi se pare foarte scump pentru un logan din 2006.
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 22:17, 17 Martie 2023
Asigurarea RCA ,legal se incheie pe numele pe numele proprietarului din carte si talon
Ultima modificare: Vineri, 17 Martie 2023
ynocentta, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Proprietarul mașinii și polițele rca svvs svvs Buna ziua, Am și eu o nelămurire cu privire la polițele RCA, proprietarul mașinii și utilizatorii ei. Anul trecut am achiziționat o mașina, iar ... (vezi toată discuția)
Asigurare rca pe numele vechiului proprietar ionuttala ionuttala Buna ziua As dori sa va intreb daca pot circula cu o masina in care am o asigurare de 6 luni pe numele mamei in vederea inmatricularii, dar ulterior am ... (vezi toată discuția)
Rca pe alt nume Vlad-P Vlad-P Buna seara, aceasta problema este una destul de comuna in randul tinerilor si as vrea sa gasesc o rezolvare cat de cat convenabila. Este vorba despre polita ... (vezi toată discuția)